System SYON
System SYON','
System SYON to aplikacja przeglądarkowa dostosowana do aplikacji mobilnych. Pozwala ona na anonimowe jak i imienne (w zależności od konfiguracji systemu) zgłaszanie nieprawidłowości przez Sygnalistę oraz ich obsługę przez osoby odpowiedzialne w organizacji za proces ich realizacji. Zapewnia znacznie większą anonimowość niż skrzynki na listy/zgłoszenia w organizacjach czy konta email. Wielopoziomwy podział użytkowników oraz uprawnień dale pełną kontrole nad tym, jakie dane są udostępniane a jakie niewidoczne dla osób zalogowanych. Moduł statystyk prezentuje interesujące dane - min. dotyczące zgłoszeń, licencji oraz czasu reakcji na zgłoszenia.
Dzięki szyfrowaniu danych oraz zewnętrznym serwerom aplikacja jest niezależna od organizacji co zwiększa niezależność Sygnalisty jak i osób obsługujących zgłoszenie.
Jest to autorski produkt umożliwiamy spełnienie wszystkich wymogów Dyrektywy (oraz przepisów krajowych). Jego najważniejsze cechy to:
- prostota
- bezpieczeństwo
- możliwość dostosowania do potrzeb klienta
- kompletność - obsługa całego procesu
1. Jak wygląda przekazanie danych po zakończeniu współpracy.
Dane zgromadzone w systemie pozostają własnością klienta. Po ewentualnym zakończeniu współpracy dane zostaną odszyfrowane oraz eksportowane do pliku csv, który po zaszyfrowaniu udostępniany jest klientowi. Bazy, po potwierdzeniu odbioru danych zostają trwale usunięte.
2. Czy jest to system dziedzinowy?
SYON jest systemem dziedzinowym. Z uwagi na wymogi dotyczące poufności zamieszczonych tam danych (w szczególności tożsamości osoby zgłaszającej oraz osoby której dotyczy zgłoszenie) nie przewidujemy możliwości połączenia systemu SYON z infrastruktur± klienta.
3. Czy jest możliwe podpięcie pod domenę klienta?
Możliwie jest udostępnienie usługi na domenie klienta, jest to usługa dodatkowo płatna.
4. Czy możliwy jest dostęp do wersji demo.
Tak, po uzgodnieniu potencjalny klient może samemu poznać podstawowe funkcje systemu.
5. Spełnienie wymogów dla osób niepełnosprawnych.
Moduł użytkownika oraz zgłaszającego spełnia wymogi dostępności.
6. Czy możliwe jest zarządzanie kilkoma organizacjami z poziomu jednego administratora?
Tak, jak najbardziej przewidujemy taką możliwość. Jest to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim samorządom - centrum usług wspólnych itp. W takim rozwiązaniu jeden administrator odpowiada za konta oraz procesy w kilku jednostkach. Wyznaczeni koordynatorzy poszczególnych jednostek mają dostęp wyłącznie do zgłoszeń swoich organizacji.
7. Zapewnienie ciągłości działania systemu, wsparcie merytoryczne.
System został zaprojektowany tak aby minimalizować powstawanie ewentualnych błędów, jednakże jak każdy system mogą zdarzyć się przerwy w dostępie lub błędy. Zespołowi SYON przede wszystkim zależy na zapewnieniu dostępności do świadczonych usług. W umowie przewidujemy zawarcie kar umownych wyrażonych w procentach ceny usługi w przypadku zakłóceń w działaniu.
8. Jak stosuje się zabezpieczenia?
Jest to jedno z pierwszych pytań jakie zadają - lub powinni zadawać klienci. Projektując system SYON bezpieczeństwo danych na poziomie serwerów jak i dostępu osób pracujących w aplikacji było naszym priorytetem. Dzięki temu, w odróżnieniu do rozwiązań polegających na dodaniu funkcjonalności do istniejących programów, możemy mówić o zabezpieczeniach wbudowanych w logikę działania SYON.
Dane wprowadzane do systemu dzielone są na trzy części. Każda z nich przechowywana jest w bazie danych na odrębnym serwerze znajdującym się na terenie Polski. Dla każdego klienta udostępniana jest oddzielna aplikacja nie współdzielona z innymi podmiotami.
Zasady bezpieczeństwa zostały zaimplementowane w schematy funkcjonalności związanych z przyjmowaniem, selekcją oraz przydzielaniem zgłoszeń osobom, które mają prowadzić postępowania wyjaśniające. Każda rola ma ograniczenia w dostępie do danych dzięki czemu administrator systemu ma kontrolę nad tym kto z danej organizacji ma dostęp do jakich danych.